ورود شما را به این سایت خوش آمد گفته و امیدوارم با حضور شما و اطلاع از نظراتی که ارائه می کنید دستیابی به هدف را تسهیل و مرا به همراهی خود مفتخر نمائید.

هدف از ایجاد این سایت بررسی و تحلیل اخبار و اتفاقات حوزه سربازی است تا ضمن ارائه نظرات کارشناسی با اثر گذاری در تصمیمات مسئولان مربوط ، گامی در جهت بهبود سربازی برداریم.

از نظر من سربازی در این مقطع زمانی فاقد کارایی لازم و اثر گذاری در آینده جوانان است بخصوص که علاوه بر قدیمی بودن آموزشهای ارائه شده به سربازان نقش آنان در ایجاد امنیت در کشور نیز نا مشخص است.

به یقین می توان گفت که سربازی در کشور ما فاقد استراتژی تعریف شده است و بر همین اساس در هیچ یک از مراحل قبل ، حین و بعد از سربازی نقطه شروع و مطلوبی مشخص نشده است و لذا شاهد تغییرات مکرر در مقررات سزبازی اعم از شرایط معافیت یا مدت خدمت سزبازی هستیم بطوری که خصوصا در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مدت خدمت دوره ضرورت دائما در تغییر بوده و زمانهایی بین یک سال تا بیست و هشت ماه را تجربه کرده است.

از سوی دیگر تغییرات ایجاد شده در شیوه های عملیات نظامی و نقش بی بدیل تجهیزات در برتری  نظامی  و قدرت بازدارندگی بدلیل محدود بودن مدت خدمت سربازان امکان سرمایه گذاری در جهت افزایش کارایی عملیاتی آنان از نیروهای مسلح سلب می کند و مقرون به صرفه نیز نمی باشد.

از نظر استراتژی این جانب نه تنها قائل به سربازی حرفه ای با تعاریفی که در حال حاضر در جامعه وجود دارد نیستم بلکه اساسا سربازی اجباری را نمی پسندم ، 

اگر بخواهم نظریه خود را صریح و کوتاه بیان کنم در این جمله قابل جمع است "نظامی حرفه ای ، دفاع ملی"

بر اساس این نظریه کارکانان  کادر نیروهای مسلح  باید دارای حداکثر تخصص در مشاغل و استفاده از تجهیزات باشند و در صورت حمله دشمن و تصرف احتمالی شهرها ، دفاع از محلات و شهرهای اشغال شده از سوی مردمی که آموزشهای دفاع ملی را دیده اند صورت گیرد .

نظرات (3)

دارای رتبه 0 از 5 براساس 0 رای دهنده
This comment was minimized by the moderator on the site

کاش واقعا کسی میتونست کمکمون‌کنه الان برادر من با کلی مشکلاتی که داره باید بره درصورتی که تک‌پسره مامان بابام چند ماهه جدا شدند و معاف از رزمم هست فقط چون غیبت داشته هیچ کدوم رو‌قبول نکردند و باید بره همه خانواده از موقعی که نامه اعزامش اومده...

کاش واقعا کسی میتونست کمکمون‌کنه الان برادر من با کلی مشکلاتی که داره باید بره درصورتی که تک‌پسره مامان بابام چند ماهه جدا شدند و معاف از رزمم هست فقط چون غیبت داشته هیچ کدوم رو‌قبول نکردند و باید بره همه خانواده از موقعی که نامه اعزامش اومده دارند گریه میکنند خودشم داغونه ??

ادامه مطلب
مهمان
This comment was minimized by the moderator on the site

کاش شما رئیس ستاد کل نیروهای مسلح می شدید

مهمان
This comment was minimized by the moderator on the site

بسیار خوب است و کاملا موافقم

مهمان
هنوز هیچ نظری وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به عنوان یک مهمان.
امتیاز به این پست:
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location